Harmonogram Ix Og Lnopolskiego Festiwalu Muzyki Dawnej -PDF Free Download

Harmonogram IX Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Dawnej ...
24 Feb 2021 | 0 views | 0 downloads | 25 Pages | 259.11 KB

Share Pdf : Harmonogram Ix Og Lnopolskiego Festiwalu Muzyki Dawnej

Export Harmonogram Ix Og Lnopolskiego Festiwalu Muzyki Dawnej File to :

Download and Preview : Harmonogram Ix Og Lnopolskiego Festiwalu Muzyki Dawnej

Report CopyRight/DMCA Form For : Harmonogram Ix Og Lnopolskiego Festiwalu Muzyki Dawnej



Transcription

Harmonogram IX Ogólnopolskiego FestiwaluMuzyki Dawnej – Leżajsk 2016Przesłuchania, prezentacje i koncerty odbywają się: Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Leżajskuul. Mickiewicza 31, 37-300 Leżajsk Miejskie Centrum Kultury w Leżajskuul. Mickiewicza 65, 37-300 Leżajsk Klasztor Ojców Bernardynów w LeżajskuPlac Mariacki 8, 37-300 Leżajsk18 maja 2016 r. - Aula Państwowej SzkołyMuzycznej I st. w LeżajskuKategoria I – godz. 10.301.Piotr Sulikowski - fortepiankl. 2/6, NSM I st. LeżajskNauczyciel: Grzegorz WójcikiewiczProgram:D. Scarlatti - Giga, W. F. Bach - Allegro2.Dominika Wróbel - fletkl. 3/6, PSM I st. LeżajskNauczyciel: Małgorzata DzieńAkompaniator: Wiesława DrabikProgram:G. B. Pergolesi - Aria,F. J. Gossec - Tamburyn3.Jagoda Skrzyńska - skrzypcekl. 1/4, ZSM KrosnoNauczyciel: Katarzyna Sytnik-Jaraczstr. 1

Akompaniator: Anna SkibickaProgram:A. Vivaldi - Koncert a-moll op. 3 nr 6 cz. I,L. Boccherini - Menuet4.Hanna Kołodziej - skrzypcekl. 3/6, PSM I st. KolbuszowaNauczyciel: Aleksander PogorilecAkompaniator: Tomasz BlicharzProgram:H. Purcell - Aria,J. Ph. Rameau - Rigaudon5.Adam Rębacz - fortepiankl. 3/6, PSM I st. LeżajskNauczyciel: Aleksander KozińskiProgram:Ph. E. Bach - Fantazja,F. Kuhlau - Wariacje G-dur6.Aneta Przeszło - fortepiankl. 3/6, PSM I st. LeżajskNauczyciel: Aleksander KozińskiProgram:J. S. Bach - Małe preludium F-dur,A. Diabelli - Sonatina G cz. I7.Ewa Larwa - fortepiankl. 3/6, PSM I st. BiłgorajNauczyciel: Danuta GraszaProgram:F. E. Bach - Fantazja d-moll,F. Kuhlau - Sonatina C op. 55 nr 1 (Vivace)str. 2

8.Marcin Kocieł - fortepiankl. 3/6, SM I st. KamieńNauczyciel: Aneta CzachProgram:Anonim (pocz. XVIII w.) - Allegro,W. A. Mozart - Sonatina wiedeńska C cz. I9.Magdalena Barszczak - fortepiankl. 3/6, SM I st. KamieńNauczyciel: Agnieszka HałdysProgram:W. F. Bach - Allegro g,F. Spindler - Sonatina C cz. II10. Anna Barszczak - fortepiankl. 3/6, SM I st. KamieńNauczyciel: Agnieszka HałdysProgram:W. F. Bach - Allegro A,F. Spindler - Sonatina C cz. I11. Weronika Baran - fortepiankl. 3/6, PSM I st. LeżajskNauczyciel: Aleksander KozińskiProgram:F. Kuhlau - Wariacje G,J. S. Bach - Menuet12. Martyna Bacior - fortepiankl. 3/6, SM I st. BłażowaNauczyciel: Olga PogorilecProgram:A. Diabelli - Sonatina op. 151 Rondo,J. S. Bach - Preludium F-dur (4)str. 3

13. Anna Szymkowicz - fortepiankl. 2/4, SM I st. BłażowaNauczyciel: Olga PogorilecProgram:F. Kuhlau - Sonatina,L. C. Daquin - Rigaudon14. Maja Banicka - saksofonkl. 2/6, ZSM KrosnoNauczyciel: Jarosław SeredaAkompaniator: Anna MaterniakProgram:H. Purcell - Suita15. Mateusz Mazur - saksofonkl. 3/6, ZSM KrosnoNauczyciel: Jarosław SeredaAkompaniator: Anna MaterniakProgram:J. Pezes - Suite de danses16. Małgorzata Żelazko - fletkl. 1/4, ZSM nr 2 RzeszówNauczyciel: Tomasz BieleckiAkompaniator: Agnieszka JaroszProgram:J. F. Gossec - Gawot,J. S. Bach – MusetteKategoria II – godz. 12.0017. Paulina Purs - gitarakl. 3/4, PSM I st. JarosławNauczyciel: Marta Lisstr. 4

Program:E. G. Baron - Bourree i Menuet,M. Giuliani - Sonatina op. 71 nr 2 cz. I18. Katarzyna Siwiec - fletkl. 4/4, PSM I st. LeżajskNauczyciel: Małgorzata DzieńAkompaniator: Wiesława DrabikProgram:J. S. Bach - Sonata II Es cz. I i II19. Magdalena Małka - fortepiankl. 4/6, PSM I st. JarosławNauczyciel: Agnieszka AntosiewiczProgram:J. S. Bach - Preludium D (12),M. Clementi - Sonatina C op.36 nr 3 cz. I20. Ewa Kłak - fortepiankl. 6/6, PSM I st. JarosławNauczyciel: Małgorzata PodolecProgram:J. Haydn - Sonata e-moll cz. I,J. S. Bach - Inwencja 3-gł d-moll (4)21. Helena Myszkal - skrzypcekl. 4/6, ZSM KrosnoNauczyciel: Katarzyna Sytnik-JaraczAkompaniator: Anna SkibickaProgram:A. Vivaldi - Koncert a-moll op. 3 nr 6 cz. I,W. A. Mozart - Taniec niemieckistr. 5

22. Paulina Sawuła - fortepiankl. 5/6, PSM I st. KolbuszowaNauczyciel: Olga PogorilecProgram:M. Cementi - Sonatina op. 36 nr 6,J. S. Bach - Inwencja 2-gł B-dur (14)23. Oliwia Starzec - wiolonczelakl. 3/4, PSM I st. KolbuszowaNauczyciel: Grzegorz GerulaAkompaniator: Tomasz BlicharzProgram:J. S. Bach - Preludium z I Suity G,H. Eccles - Sonata g-moll cz. I i II24. Karol Węgrzyn - fortepiankl. 6/6, PSM I st. KolbuszowaNauczyciel: Aleksandra NiezgodaProgram:J. S. Bach - Inwencja 2-gł F (8),J. S. Bach - Allemande z Suity franc. e-moll nr 225. Bogumiła Kutacha - saksofonkl. 3/4, PSM I st. KolbuszowaNauczyciel: Bogusław PawełczakAkompaniator: Tomasz BlicharzProgram:J. S. Bach - Sonata g-moll cz. I i II (Allegro, Adagio)26. Michał Rąpała - fortepiankl. 5/6, ZSM KrosnoNauczyciel: Maria SkrabalakProgram:str. 6

J. S. Bach - Inwencja 2-gł a-moll,W. A. Mozart - Sonata C KV 545 cz. I27. Karol Wolski - fortepiankl. 4/6, ZSM nr 2 RzeszówNauczyciel: Agnieszka HałdysProgram:J. S. Bach - Courrante z Suity franc. c-moll,F. Kuhlau - Sonatina C op. 88 nr 1 cz. I28. Marlena Micał - fortepiankl. 6/6, ZSM nr 2 RzeszówNauczyciel: Agnieszka HałdysProgram:J. S. Bach - Inwencja 2-gł. E,F. Kuhlau - Sonatina op. 60 nr 2 cz. I29. Aleksandra Leżoń - wiolonczelakl. 6/6, ZSM KrosnoNauczyciel: Barbara BałonAkompaniator: Anna SkibickaProgram:B. Marcello - Sonata C cz. I i II (Adagio, Allegro)30. Aleksandra Kostek - skrzypcekl. 6/6, PSM I st. LeżajskNauczyciel: Danuta WołoszynAkompaniator: Grzegorz WójcikiewiczProgram:G. Tartini - Sonata g-moll cz. I i II (Larghetto, Presto nontroppo)Kategoria III – godz. 15.30str. 7

31. Sylwia Barcikowska - skrzypcekl. 2 /II st., SM II st. Łańcut (ŁTM)Nauczyciel: Robert NaściszewskiAkompaniator: Agnieszka Wal-GęsickaProgram:F. M. Veracini - Koncert-Sonate für Violine und Klavier(Ritonello, Allegro con fuoco)32. Beniamin Kosior - saksofonkl. 5 /II st., ZSM KrosnoNauczyciel: Jarosław SeredaAkompaniator: Anna MaterniakProgram:J. S. Bach - Sonata g-moll BWV 102033. Amelia Wojciechowska - skrzypcekl. 1 /II st., ZSM KrosnoNauczyciel: Katarzyna Sytnik-JaraczAkompaniator: Edyta KuschelProgram:A. Vivaldi - Koncert g-moll cz. I (Lato),G. Ph. Telemann - Fantazja nr 7 cz. I (Dolce)34. Dominik Glazar - saksofonkl. 2 /II st., ZSM KrosnoNauczyciel: Jarosław SeredaAkompaniator: Anna MaterniakProgram:H. Eccles - Sonata35. Szymon Lizak - saksofonkl. 2 /II st., ZSM KrosnoNauczyciel: Jarosław SeredaAkompaniator: Anna Materniakstr. 8

Program:J. S. Bach - Deuxieme Sonate36. Gabriela Tęczar - saksofonkl. 3/ II st., ZSM KrosnoNauczyciel: Jarosław SeredaAkompaniator: Anna MaterniakProgram:L. Vinci - Sonata I37. Miłosz Brzana - saksofonkl. 3/ II st., ZSM KrosnoNauczyciel: Jarosław SeredaAkompaniator: Anna MaterniakProgram:W. de Fesch - Sonata in F major38. Mikołaj Mazur - saksofonkl. 4 /II st., ZSM KrosnoNauczyciel: Jarosław SeredaAkompaniator: Anna MaterniakProgram:G. F. Haendel - Sixieme Sonate39. Patrycja Leniart - skrzypcekl. 1 /II st., NSM II st. LeżajskNauczyciel: Natalia KmitaAkompaniator: Aleksander KozińskiProgram:W. A. Mozart - Sonata G-dur KV 301 cz. I,J. S. Bach - Koncert skrzypcowy a-moll BWV 1041 cz. I40. Karol Wereski - saksofonkl. 2 /II st., PSM I i II st. Stalowa Wolastr. 9

Nauczyciel: Daniel RogowskiAkompaniator: Paweł BaranProgram:J. S. Bach - Sonata g-moll BWV 102041. Zofia Trybus - skrzypcekl. 2 /II st., ZSM KrosnoNauczyciel: Dorota PelczarAkompaniator: Dorota SkibickaProgram:G. Tartini - Sonata na skrzypce i fortepian "Didoneabbandonata" cz. I i II42. Barbara Żelazko - fletkl. 1 /II st., ZSM nr 2 RzeszówNauczyciel: Tomasz BieleckiAkompaniator: Agnieszka JaroszProgram:F. Haendel - Sonata VII cz. II i III (Allegro, Adagio)43. Kacper Staniak - fortepiankl. 2 /II st., ZSM nr 1 RzeszówNauczyciel: Urszula BudaProgram:D. Scarlatti - Sonata d-moll L. 366,J. L. Dussek - Sonata c-moll cz. IKategoria IV – godz. 18.3044. Zespół Capriccio: Hanna Szczepańska, Tymon Gawłowski,Mateusz Wójcik, Michał KielniakPSM I i II st. SanokNauczyciele: Ewa Wojtyńska-Kiczorowska, Iwona Bodziak,Robert Krokstr. 10

Program:J. Dowland - My lord Willoughby s Welcome Home,L. Fleury - Wariacje na temat angielskiej renesansowej pieśni"Green Sleeves"45. Duet gitarowy: Dominika Serafin, Jakub SochackiPSM I st. KolbuszowaNauczyciel: Bronisław NiezgodaProgram:J. Dowland - Welcome Home,A. Vivaldi - Andante (F.V. nr 2)46. Trio gitarowe: Diana Kopeć, Wiktoria Sadowska, KonradSitkoPSM I st. KolbuszowaNauczyciel: Bronisław NiezgodaProgram:JC. Monteverdi - Młodzieńcza przekora,H. Purcell - Chacona (arr. S. J. Nixon)47. Zespół Fletów Prostych: Martyna Szczepańska, KingaPiechota, Gabriela Dawidowicz, Małgorzata JachymPSM I st. PrzeworskNauczyciel: Magdalena Siwa-KujawaProgram:Phalese - Putta Nera Ballo Furlano,T. Arbeau - Belle Quie Tiens Ma Vie,Mikołaj z Krakowa - Taniec Hajducki48. Kwartet skrzypcowy: Ewa Tudryn, Aleksandra Kostek,Monika Krasoń, Natalia ŁykoNSM I st. I PSM I st. LeżajskNauczyciel: Danuta WołoszynProgram:str. 11

J. Pachelbel - Kanon,J. S. Bach - Aria na strunie GKategoria V – godz. 19.3049. FELICE GUITAR QUARTETSM II st. JarosławNauczyciel: Robert PolańskiProgram:J. Dowland - Flow my tears,J. S. Bach - Little fugue in e (oryg. G-moll BWV 578)50. Kwartet fortepianowy: Aleksandra Mazur, Mikołaj Mazur,Klaudia Ross, Gabriela RossZSM KrosnoNauczyciel: Jarosław SeredaProgram:G. Ph. Telemann - Tafel Music, II teil, Trio e-moll19 maja 2016 r. – Aula Państwowej SzkołyMuzycznej I st. w LeżajskuKategoria I – godz. 8.0051. Jan Rusek - fortepiankl. 2/6, SPSM I st. TymbarkNauczyciel: Alina MelnikProgram:J. S. Bach - Polonez g-moll,G. Ph. Telemann - Rigaudonstr. 12

52. Paulina Zygmunt - saksofonkl. 1/4, PSM I st. LeżajskNauczyciel: Zenon HoroszkoAkompaniator: Jakub MiędlarProgram:G. F. Haendel - Siciliana,G. F. Haendel - Allegro53. Jakub Smycz - saksofonkl. 3/6, PSM I st. PrzeworskNauczyciel: Wiesław WojtasAkompaniator: Jakub MiędlarProgram:G. F. Handel - Aria,G. F. Handel – AirKategoria II – godz. 8.3054. Wojciech Sawicki - fortepiankl. 4/6, PSM I i II st. SuwałkiNauczyciel: Anna BorkowskaProgram:J. S. Bach - Menuet G-dur BWV 843,D. Cimarosa - Sonata B-dur55. Izabela Dobrowolska - fletkl. 4/6, PSM I st. JarosławNauczyciel: Jolanta AntonikAkompaniator: Wojciech MajchrowiczProgram:G. Pergolesi - Sycyliana,A. Vivaldi - Koncert "Il Gargellino" op. 10 nr 3 cz. II i IIIstr. 13

56. Elżbieta Sapiecha - skrzypcekl. 4/6, PSM I st. nr 3 WarszawaNauczyciel: Ewa SobieraAkompaniator: Anna KowalikProgram:G. Ph. Telemann - Sonatina I (Adagio, Allegro assai, Largo,Allegro)57. Dawid Kopp - fortepiankl. 4/4, SM I st. CzasławNauczyciel: Joanna MiszkeProgram:J. S. Bach - Preludium z II Suity ang. BWV 807,J. Haydn - Rondo z Sonaty C Hob.XVI/4858. Franciszek Pyrć - fortepiankl. 4/6, SPSM I st. TymbarkNauczyciel: Joanna MiszkeProgram:J. S. Bach - Inwencja 2-gł,C. Ph. E. Solfeggio59. Martyna Kędroń - wiolonczelakl. 3/4, SPSM I st. TymbarkNauczyciel: Monika PłachtaAkompaniator: Marco SeitaProgram:H. Eccles - Sonata g-moll cz. I i II60. Bartłomiej Połeć - saksofonkl. 5/6, PSM I st. PrzeworskNauczyciel: Wiesław WojtasAkompaniator: Jakub MiędlarProgram:str. 14

G. F. Handel Siciliana and Allegro,M. Marais - Le Basque61. Aldona Chamik - saksofonkl. 4/4, PSM I st. LeżajskNauczyciel: Wiesław WojtasAkompaniator: Jakub MiędlarProgram:L. Vinci - I Sonata cz. I i II (Adagio, Allegro)62. Lidia Siwiec - saksofonkl. 4/4, PSM I st. LeżajskNauczyciel: Wiesław WojtasAkompaniator: Jakub MiędlarProgram:G. B. Martini - Aria,M. Marais - Le Basque63. Adam Nahajowski - harfakl. 5/6, OSM I i II st. ŁódźNauczyciel: Dorota Szyszkowska-JaniakProgram:Johann B. Wanhall - Sonatina A-dur, Anonim - CorrantoLady Riche (Fitzwilliam Virginal Book, XVI/XVII w.)64. Kacper Malinowski - harfakl. 6/6, OSM I i II st. ŁódźNauczyciel: Dorota Szyszkowska-JaniakProgram:J. L. Dusik - Sonatina B-dur, cz. I,Anonim - Alman (XVI/XVII w.)Kategoria III – godz. 10.30str. 15

65. Lena Mucha - skrzypcekl. 3/ II st., ZPSM Bielsko BiałaNauczyciel: Piotr ChromiecProgram:J. S. Bach - Partita III E-dur BWV 1008 Menuet,J. S. Bach - Partita III E-dur BWV 1006 Gigue66. Marta Gawlas - flet traversokl. 4 /II st., ZPSM Bielsko BiałaNauczyciel: Magdalena Kania-ŁakomikProgram:G. Ph. Telemann - Fantazja 8 (e-moll),J. B. Boismortier - Suita h-moll (preludiumi fantazja)67. Anna Toporkiewicz - skrzypcekl. 5 /II st., OSM I i II st. ŁódźNauczyciel: Tomasz KrólProgram:J. S. Bach - Sonata BWV 1001 cz. I i IV (Adagio, Presto)19 maja 2016 r. – Sala Widowiskowa MiejskiegoCentrum Kultury w LeżajskuKategoria I – godz. 11.3068. Michalina Jakubiec - klawesynkl. 2/6, ZPSM Bielsko BiałaNauczyciel: Urszula Jasiecka-BuryProgram:J. S. Bach - Musette /Notenbuchlein - A. M. Bach/,G. Ph. Telemann - Vite z III Fantazji h-moll69. Agata Bomik - klawesynkl. 2/6, ZPSM Bielsko Białastr. 16

Nauczyciel: Urszula Jasiecka-BuryProgram:W. A. Mozart - Menuet KV2,D. G. Turk - Allegro z "Klavierschule"Kategoria III – godz. 11.4070. Joanna Morawska - klawesynkl. 4 /II st., ZPSM Bielsko BiałaNauczyciel: Urszula Jasiecka-BuryProgram:G. G. Froberger - Toccata G-dur,J. Duphly - Pieces De clavecin D-dur (La Vanlo, Rondeau)71. Marta Pindór - klawesynkl. 5 /II st., ZPSM Bielsko BiałaNauczyciel: Urszula Jasiecka-BuryProgram:Louis Couperin - Suite e-moll (Praelude, Allemande de lapaix, Courrante, Sarabande)72. Jagoda Demczuk - klawesynkl. 2 /II st., OSM I i II st. BytomNauczyciel: Paulina WierdakProgram:J. F. Dandrieau (op.) - Fujarki,J. Ph. Rameau - Menuet C-dur73. Victoria Lerche - klawesynkl. 5 /II st., OSM I i II st. BytomNauczyciel: Paulina WierdakProgram:J. J. Froberger - Toccata IV FbWV 104,str. 17

J. S. Bach - Preludium i Fuga As-dur DWK I,D. Scarlatti - Sonata D-dur K 224, L 26874. Antonina Cierpioł - skrzypcekl. 6 /II st., ZPSM Bielsko BiałaNauczyciel: Urszula Jasiecka-BuryAkompaniament: Urszula Jasiecka-Bury (klawesyn),Aleksandra Stolarek (wiolonczela)Program:A. Vivaldi - Sonata na skrzypce i BC g-moll (Adagio,Allegro, Adagio, Allegro, Gigue)75. Wojciech Grzybek - klawesynkl. 1 /II st., SM I i II st. KrakówNauczyciel: Joanna SoleckaProgram:G. Ph. Telemann - Fantazja 5 TWV 33,J. S. Bach - Sarabanda z Suity franc. c-moll BWV 81376. Halina Żmij - viola da gambakl. 3/ II st., ZPSM POSM I

W. A. Mozart - Sonata C KV 545 cz. I 27. Karol Wolski - fortepian kl. 4/6, ZSM nr 2 Rzeszów Nauczyciel: Agnieszka Ha?dys Program: J. S. Bach - Courrante z Suity franc. c-moll, F. Kuhlau - Sonatina C op. 88 nr 1 cz. I 28. Marlena Mica? - fortepian kl. 6/6, ZSM nr 2 Rzeszów Nauczyciel: Agnieszka Ha?dys Program: J. S. Bach - Inwencja 2-g?. E, F. Kuhlau - Sonatina op. 60 nr 2 cz. I 29 ...

Related Books

What Women Bring to the Exercise of Leadership

What Women Bring to the Exercise of Leadership

and leadership women hold only 14 4 of executive positions in Fortune 500 companies while men hold 85 6 Regarding executive earnings women earn 7 6 of the top earnings compared to 92 4 for men 7 For those employed full time in management and professional occupations the average median weekly earnings are 1 266 for men and 939 for women 8

Storage of Fruits and Vegetables

Storage of Fruits and Vegetables

Storage of Fruits and Vegetables need for the home preservation and food processing of earlier days built for vegetable or fruit storage

Verrechnungspreisrichtlinien 2010 BMF

Verrechnungspreisrichtlinien 2010 BMF

Title Verrechnungspreisrichtlinien 2010 Author BMF Created Date 11 5 2010 10 35 27 AM

Introduction to Microsoft Publisher Tools You May Need

Introduction to Microsoft Publisher Tools You May Need

Introduction to Microsoft Publisher Tools You May Need 1 Why use Publisher instead of Word for creating fact sheets brochures posters newsletters etc While both Word and Publisher can create documents that seem fairly similar at first glance the underlying structure of each is markedly different

SAMPLE WRITTEN SELECTION EXAM FOR THE CORRECTIONAL OFFICER

SAMPLE WRITTEN SELECTION EXAM FOR THE CORRECTIONAL OFFICER

The following pages provide sample questions that represent the written selection exam for the CO YCO and YCC classifications Your answers to these questions can be checked using the answer key and explanations provided at the end of the sample exam Sample Written Selection Exam for the CO YCO and YCC Classifications Page 1

Product News C12 ACERT Marine Propulsion Engine

Product News C12 ACERT Marine Propulsion Engine

PRODUCT NEWS CAT C12 ACERT MARINE PROPULSION ENGINE LEXM5524 00 4 of 6 C F S B r h W k g r e w o P e n i g n E W k e u q r o T m N Engine Speed rpm 600 800 10001200 1400 1600 1800 2000 2200 2400 495 333 171 9 2942 2008 1073 139 468 381 294 207 C F S B r h p h b l r e w o P e n i g n E p h e u q r o T t f b l Engine Speed rpm 600 800 10001200 1400 1600 1800 2000 2200 2400 664 446

EPRINTEA 2 - hau.edu.ph

EPRINTEA 2 - hau.edu.ph

EPRINTEA 2 5. Can apply a wide range of teaching process skills ( including curriculum development, lesson planning, materials development, educational assessment, and teaching approaches) 6. Have direct experience in the field/classroom ( e.g. classroom observation, teaching assistant, practice teaching) 7. Can demonstrate and practice the professional and ethical requirements of the teaching ...

INTERNATIONAL ISO This is a preview of ISO 22313:2012 ...

INTERNATIONAL ISO This is a preview of ISO 22313:2012 ...

ISO 22313:2012(E) e)aking sure that these arrangements are routinely reviewed and updated so that they will be m effective in all circumstances. Business continuity can be effective in dealing with both sudden disruptive incidents (e.g. explosions) and gradual ones (e.g. flu pandemics). Activities are disrupted by a wide variety of incidents, many of which are difficult to predict or analyse ...

Alberta s Bighorn Backcountry offers spectacular Rocky

Alberta s Bighorn Backcountry offers spectacular Rocky

Public Land Use Zone Rules Know the Law General You shall comply with the lawful orders instructions and directions of an Officer You shall comply with the instructions prohibitions and directions contained in signs and notices posted by or at the

BUCCANEER xtra

BUCCANEER xtra

avoid contact of herbicide with foliage green stems exposed non woody roots or fruit of crops desirable plants and trees because severe injury or destruction may

CONVERSION OF GROUP OR EMPLOYEE LIFE INSURANCE TO AN

CONVERSION OF GROUP OR EMPLOYEE LIFE INSURANCE TO AN

process your application and issue a policy without this information If you received this form because you are no longer eligible for Waiver of Premium the Notice of Right to Convert form does not need to be completed Please refer to your Waiver of Premium cover letter from the insurance company for instructions 3 Select the amount of

ACT ON NAVIGATION IN THAI WATERS B E 2456

ACT ON NAVIGATION IN THAI WATERS B E 2456

ACT ON NAVIGATION IN THAI WATERS B E 2456 Whereas there has been the Royal Command of His Majesty King Vajiravudth Pra Mongkut Klao Chao Yu Hua proclaiming that the Act on Navigation in Thai Waters of 25th June R S 124 has sill contained