Boys Premier Schedule - United Soccer Alliance

1y ago
64 Views
1 Downloads
679.88 KB
6 Pages
Last View : 3d ago
Last Download : 9m ago
Upload by : Carlos Cepeda
Transcription

BoysPremier ScheduleTeam2012 Ranger RedCoachTony BartelTeam Training #1Tuesday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 11BTeam Training #2Thursday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 11B2011 Ranger WhiteTroy HendersonTuesday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 9BWednesday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 11B2011 Ranger RedJimmy MerrittTuesday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 16AWednesday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 16A2010 Ranger WhiteEddie RodriguezMonday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 9AWednesday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 10A2010 Ranger RedPaul TomaroMonday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 8CDWednesday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 8CD2009 Ranger BlueJohn ShakeltonMonday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 8ABWednesday (7:00 Goup A / 8:00 Group B) Field 8AB2009 Ranger WhiteAdam DeMentWednesday (7:00 Goup A / 8:00 Group B) Field 12CDThursday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 12CD2009 Ranger RedRoger DaileyTuesday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 8CDThursday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 8AB2008 Ranger GoldDave MeadorsMonday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 17DWednesday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 17D2008 Ranger BlueBurt RogersMonday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 14ABThursday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field AB2008 Ranger WhiteAdam DeMentMonday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 8CDThursday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 12CD2008 Ranger RedBrett RountreeMonday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 14CDWednesday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 14CD2007 Ranger BlueJeff FravalaMonday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 17DWednesday (7:00 Goup A / 8:00 Group B) Field 17D2007 Ranger WhiteRob AndersonMonday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 12CDWednesday (7:00 Goup A / 8:00 Group B) Field 14AB2007 Ranger RedManny CruzTuesday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 12ABThursday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 11A

2006 Ranger BlueEddie RodriguezTuesday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 16DThursday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 17D2006 Ranger WhiteDoug BlackMonday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 17AWednesday (7:00 Goup A / 8:00 Group B) Field 17A2006 Ranger RedJimmy MerrittTuesday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 16AThursday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 16A2005 Ranger BlueChris MarceloTuesday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 17BThursday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 17B2005 Ranger WhiteDoug BlackTuesday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 16CThursday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 16C2005 Ranger RedMatt HollyoakTuesday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 16DThursday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 16B2004 Ranger BlueGreg GeorgeMonday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 16DThursday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 16D2004 Ranger WhiteJosh BookstoreMonday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 17BWednesday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 16D2004 Ranger RedMatt HollyoakMonday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 16BWednesday (7:00 Goup A / 8:00 Group B) Field 16B2003 Ranger BlueChris MarceloTuesday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 17BThursday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 17B2003 Ranger WhiteTony BartelTuesday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 14ABThursday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 11B2003 Ranger RedJimmy MerrittMonday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 16AWednesday (7:00 Goup A / 8:00 Group B) Field 16A2001 Ranger Red IIJason DennisMonday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 12ABThursday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 12AB2001 Ranger Red IMatt HollyoakTuesday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 16DThursday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 16B

GirlsPremier ScheduleTeam2012 Sol RedCoachKylie WilsonTeam Training #1Monday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 9ATeam Training #2Wednesday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 10B2011 Sol RedTara KenneyTuesday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 9AThursday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 9A2010 Sol WhiteJan LeviusMonday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 11AThursday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 10B2010 Sol RedJoe LemieuxMonday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 9BThursday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 8CD2009 Sol WhiteQuinn WashingtonMonday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 8ABWednesday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 12AB2009 Sol RedNick FogartyMonday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 15AWednesday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 15A2008 Sol RedAl CruzTuesday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 17CThursday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 17C2007 Sol WhiteGary ValeroMonday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 16CWednesday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 17B2007 Sol RedBrett RountreeMonday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 14CDWednesday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 14CD2006 Sol RedRick PrestridgeMonday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 16CWednesday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 16C2005 Sol RedKylie WilsonMonday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 14ABTuesday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 14CD2004 Sol RedJason DennisMonday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 12ABThursday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 12AB2002 Sol RedTouan PlanteMonday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 17BThursday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 14CD2001 Sol RedJeff ReedyMonday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 17CWednesday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 17C

AcademyPractice ScheduleTeamU8 WhitecapsCoachJan LeviusTeam Training #1Monday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 11ATeam Training #2Thursday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 10AU8 SoundersGreg GeorgeTuesday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 10AWednesday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 9BU8 Red StarsTy HesserMonday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 10BThursday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 9BU8 ImpactManny CruzTuesday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 10BThursday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 11AU8 UnionHisham BilalMonday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 9BTuesday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 11AU8 CrewSteve BreslinTuesday (6:00 Group A / 7:00 Group B) Field 3ABThursday (6:00 Group A / 7:00 Group B) Field 3ABU10 SpiritRyan LongMonday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 11BTuesday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 10AU10 Red BullsJose ZermanoTuesday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 10BThursday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 9AU10 RapidsJon MihalikTuesday (7:00 Group A / 8:00 Group B) Field 11AThursday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 10AU10 GalaxyCarlos VillaTuesday (6:00 Group A / 7:00 Group B) Field 2ABThursday (6:00 Group A / 7:00 Group B) Field 2AB

Girls AcademyPractice ScheduleTeam2006 Girls AcademyCoachWale LeyimuTeam Training #1Monday (6:30 Group A / 7:30 Group B) Field 15CTeam Training #2Thursday (6:30 Group A / 7:30 Group B)Field 15D2005 Girls AcademyRestie TamaresWednesday (6:30 Group A / 7:30 Group B) Field15CThursday (6:30 Group A / 7:30 Group B)Field 15C2004 Girls AcademyNick FogartyTuesday (6:30 Group A / 7:30 Group B)Field 15ACThursday (6:30 Group A / 7:30 Group B)Field 15A2003 Girls AcademyKerri PetersonMonday (6:30 Group A / 7:30 Group B) Field 15BThursday (6:30 Group A / 7:30 Group B)Field 15B2001/2002 Girls AcademyWale Leyimu/ Luis TorresTuesday (6:30 Group A / 7:30 Group B) Field15BDWednesday (6:30 Group A / 7:30 Group B)Field 15BD

GoalkeepingPractice ScheduleAge Group2001-2003 Boys Premier RedCoachBaylesTraining Day/ TimeThursday (5:00-5:45PM) Field 16B2001-2003 Boys Premier White/Blue & Girls PremierBaylesTuesday (5:00-5:45PM) Field 16B2004-2006 Boys Premier RedWilsonTuesday (5:00-5:45PM) Field 15B2004-2006 Boys Premier White/Blue & Girls PremierFrenchMonday (5:00-5:45PM) Big Goal2007 Boys/ Girls Premier ALLFrenchMonday (6:00-6:45PM) Big Goal2008 Boys/ Girls Premier ALLFrench/ WilsonTuesday (6:00-6:45PM) Field 14CD2009 Boys/ Girls Premier ALL & 2010 Boys/ Girls BreakoutFrenchTuesday (5:00-5:45PM) Field 14CD2011 Boys/ Girls BreakoutWilsonWednesday (7:00-7:45PM) Field 10BGirls Academy 2005-2006FrenchThursday (5:00-5:45PM) Field 14CDGirls Academy 2001-2004FrenchThursday (6:00-6:45PM) Field 14CD*** Big Goal: located in between Field 11 & Field 14 ***

U8 Whitecaps Jan Levius Monday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 11A Thursday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 10A U8 Sounders Greg George Tuesday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 10A Wednesday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 9B U8 Red Stars Ty Hesser Monday (5:00 Group A / 6:00 Group B) Field 10B Thursday (5:00 Group A / 6:00 Group .

Related Documents:

Club, Irish Youth Soccer Club, Lake Stevens Soccer Club, Pilchuck Soccer Alliance, Mukilteo Soccer Club, Silver Lake Soccer Club, Sky River Soccer Club, Stanwood Camano Youth Soccer Club and Terrace-Brier Soccer Club. For more information on North County Youth Soccer Asso

CA Alameda Boys & Girls Club CA Antelope Valley Boys & Girls Club CA Boys & Girls Club of Burbank and Greater East Valley CA Boys & Girls Club of Carlsbad CA Boys & Girls Club of East Los Angeles CA Boys & Girls Club of Fontana CA Boys & Girls Club of Greater Ventura CA Boys & Girls Club of Hollywood CA Boys & Girls Club of Lake Tahoe CA Boys .

Youth Soccer We would like to take this opportunity to welcome you to the Kentucky Youth Soccer Association, the state governing body for the sport of youth soccer in the Commonwealth of Kentucky. Kentucky Youth Soccer is a proud member of the United States Soccer Federation (USSF) and the United States Youth Soccer

girls' varsity and boys' JV and varsity soccer teams for advancing to the championship games, which were held last Wednesday, February 9th. Our boys' varsity soccer team finished the season undefeated and are the 2022 NIAL Soccer Junior High Boys Champions. Our girls' varsity soccer team are the 2022 NIAL Soccer Junior High Girls Champions,

Freshman Football Boys Soccer Boys/Girls . Golf Boys/Girls Jr. Varsity Soccer Boys/Girl . Volleyball Girls Wrestling . Junior Varsity Volleyball Girls . Freshmen Volleyball Girls . Spring : Baseball Boys . CCPS/FHSAA

US Youth Soccer Leagues Program Rules –as of July 8, 2109 1 US YOUTH SOCCER LEAGUES PROGRAM RULES as of July 8, 2019. SECTION 1. GENERAL AND DEFINITIONS . 1.01 US Youth Soccer National Leagues Program and Administration . The US Youth Soccer National Leagues is a program of, and administered by, US Youth Soccer in accordance with the

The seven speeds of soccer is a German concept and credit must be given to the inventors – Gero Bisanz, Gunnar Gerrisch, Jurgen Weineck, and those who expanded it with relevant soccer drills and wrote a book on it. The book is called “How to Improve the 7 Speeds of Soccer” and is part of the Performance Soccer Conditioning series.

TSSAA Board of Control for girls soccer: 1. Girls' soccer student athletes may participate in Olympic Development Program competitions which have been recognized with the National Federation of State High School Associations. 2. Girls' soccer student athletes may participate in U.S. Youth Soccer Conference competitions. 3.